Logo ZSP w Rogowie Opolskim
Dzisiaj jest 16.01.2021 
Strona główna Adresy ZSP
Godzina 13:27:50
Aktualności
Informacje o ZSP Nr3
Komunikaty szkolne
Kronika Szkoły
Koła zainteresowań
Osiągnięcia
Historie szkół
Z życia przedszkoli


Dział: Wychowanie fizyczne i sport
Działanie: Lekcje nauki pływania dla uczniów kl. I – VI.

„To jest najlepsza lekcja w – f” – mówiły dzieci. W tym roku dzięki Szkole na TAK po raz pierwszy udało nam się zorganizować lekcje nauki pływania dla naszych uczniów z kl. I – VI na basenie w oddalonym około 20 km Gogolinie . Wyjazdy, które odbywały się raz w tygodniu cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Co tydzień od maja 2007 do kwietnia 2008 , we wtorek 30 osobowa grupa dzieci wyruszała wynajętym autobusem na basen, by tam pod okiem trenera, pana Piotra Giecewicza uczyć się pływania strzałką, na plecach, kraulem. Młodsze dzieci najpierw musiały się „oswoić z wodą”. Po paru lekcjach nieśmiałe maluchy bardzo chętnie wchodziły do wody i uczyły się podstaw utrzymywanie się w wodzie. Starsze dzieci od razu postanowiły doskonalić podstawowe umiejętności pływania. Czas szybko płynie, a przecież na zakończenie kursu będą zdawać na kartę pływacką, trzeba więc ćwiczyć, ćwiczyć… Może się uda. Trener mówi, że każdy ma szanse. Powodzenia w kwietniu!!!

Podczas zajęć opiekę nad dziećmi sprawował nauczyciel i rodzice.Ten uśmiech mówi wiele….       Maluchy oswajają się z wodą.Ruch to zdrowie.
ZSP w Rogowie Opolskim
Dziś jest 16 dzień roku.
Imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Projekty Unijne w naszej szkole„Uczę się - aby być szczęśliwym”
"Wiedza+Kompetencje=Sukces"
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III SP”
"Przez więdzę i kulturę do rozwoju wsi"
"Szkoła Na Tak"
pracownia komputerowa

Masz sugestie jak można ulepszyć tę stronę lub masz jakieś pytania!
Napisz do nas!!!

Informujemy że w roku szkolnym2011/2012 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazał dzieciom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wyprawki w skład, których wchodzi plecak oraz piórnik z całym wyposażeniem.

Przydatne strony

Kuratorium Opole
OKE
WODIP
MEN

   
autor mgr Agata Knysz